?
- Burdabuluruz.com'da her firmanın bir BB Kimlik numarası vardır aynı TC Kimlik numarası gibi.
- Firmanın profil sayfasında görünen BB Kimlik numarasını biliyorsanız buradan kimlik numarasıyla direk o firmanın profil sayfasına ulaşabilirsiniz.

Yasaklı-Engelli Sitelere Girmenin En Kolay Yolu

30 Ekim 2014 Perşembe
...

           Uzunca bir zamandır internet siteleri üzerinde kısıtlamalar var . Bir çok  siteye ülkemizden giriş normal yollarla mümkün olmuyor. Bu nedenle yasaklı sitelere giriş işin VPN , Yasaklı Sitelere Giriş Programları, DNS ayarları değiştirme ,  bazı web siteleri üzerinden giriş gibi yöntemler kullanılmaktadır. Ancak bunların hiç biri konforlu bir kullanım sunmuyor.  Bu yazıda size yasaklı sitelere giriş için en basit ve konforlu yöntemi anlatacağım.

            Yasaklı sitelere giriş için en kolay ve konforlu yol bence tarayıcı eklentileri. Bu eklentilerin yüklenmesi  de çok kolay , yüklendikten sonra kullanımı da çok kolay. Bu iki eklenti de çok iyi çalışıyor ve çok kullanışlı.

 

Google Chrome için Yasaklı-Engelli Sitelere Giriş Eklentisi "Zen Mate"

           Zenmate eklentisi, Chromium tabanlı Google Chrome’a yönelik bir eklenti. Zenmate eklentisi sayesinde yasaklanmış sitelere özgürce girebilir , internetin tadını çıkarabilirsiniz. Bu eklenti birkaç dakika içerisinde kuruluyor. Yapmanız gereken tek şey programı arama motorundan bulup indirmek. Kurulduktan sonra tarayıcının sağ üst köşesindeki Zen Mate simgesini tıklayıp butonu On konumuna getirmeniz yeterli. On konumuna getirdiğinizde eklenti başka bir ülkenin IP adresine geçiş yapar. Artık tüm yasaklı sitelere girebilirsiniz. Butonu OFF konumuna getirdiğiniz zaman da tekrar kendi IP adresinize dönüş yapar. Bu programın en beğendiğim 3 yanı birincisi kullanımı çok pratik , ikincisi dns değişikliklerinden etkilenmiyor üçüncüsü ise reklamsız. Bu eklenti ile 5 farklı ülkenin bir tanesini seçerek kullanabilirsiniz. Ülkelerdeki yoğunluklara bağlı seçtiğiniz ülke nedeniyle yavaşlamalar söz konusu olduğu takdirde tek bir tuş ile diğer 4 ülkeden birini seçerek o ülke üzerinden devam edebilirsiniz.

 

 

 

Mozilla için için Yasaklı-Engelli Sitelere Giriş Eklentisi "Anonymox"

            Mozilla tarayıcılarda "Anonymox"  ip değiştirmenize olanak sağlayarak yasaklı sitelere giriş yapmanıza imkan sağlayan bir eklentidir. Bu eklentiye zen mate in mozilla versiyonu diyebilirsiniz. Bu eklenti de birkaç dakika içerisinde kuruluyor. Yapmanız gereken tek şey programı arama motorundan bulup indirmek. İndirdikten sonra tarayıcının sağ üst köşesinde eklentinin simgesini seçip aktif hale getirin , aktif hale getirdikten sonra ülke seçin ve artık istediğiniz siteye girebilir internette özgürce gezinebilirsiniz. Bu programın ücretsiz versiyonunda 3 ülke seçeneği mevcut , bu ülkelerden birini seçerek o ülkenin IP si üzerinden internette gezinirsiniz ,  ücretli versiyonunu seçmeniz halinde tüm ülkeler üzerinden giriş yapabilirsiniz. Aktif seçeneğini kapattığınız takdirde de tekrar kendi IP’nize dönüş yaparsınız. Çok kolay bir program ancak Zen Mate’den farklı olarak bu eklenti de rahatsız edici olmamakla birlikte reklamlar mevcut.

 

Gsm Bayileri ,donanım,yazılım,web tasarımı firmaları ve daha bir çok firma Türkiye'nin Kurumsal Telefon Rehberi Burdabuluruz.Com'da

 

Yorumlar
  • Fatih Kurt

    Denedim . Gerçekten de bloglu yasaklı sitelere girmek için en güzel en rahat yöntem bunlar. Yazana teşekkürler. Her türlü siteye giriş mümkün. Oyun olsun erotik olsun her türlü yasaklı siteye girebildim.

Yorumlarımın takibini e-posta ile haber ver.